Eesti English Русский

            Kodukant  Tartumaa   

      

Uudised

25/04/2014 21:57  3.MAI - TEEME ÄRA TALGUPÄEV
 | Uudis on aegunud: 05/03/2014 21:00

3.MAI – TEEME ÄRA TALGUPÄEV
 
On alanud seitsmes talgukevad. Teeme Ära talgupäeva meeskond kutsub kõiki inimesi, kogukondi, ühendusi, asutusi ja ettevõtteid üle Eesti korraldama 3. mail ühiselt talguid. Maikuu esimesel laupäeval peetav Teeme Ära talgupäev on aastatega kujunenud kümnete tuhandete eestimaalaste jaoks kevadiseks oodatud suursündmuseks, mil tullakse kokku ning võetakse käsile kodukandis kõige pakilisemalt ärategemist vajavad tööd.

Talgud on talupojakultuurist  pärit ühine ettevõtmine millegi ärategemiseks, mis nõuab rohkem tööjõudu, kui on ühel perel või majapidamisel või talul. Ühise tegevuse edasiarendatud vormiks on ühistegevus. Talgud lõppesid ühise söömaaja ja kiikumisega, mõnikord ka simmaniga.

Talgujuhile
Talguveebi http://talgud.teemeara.ee/login talgute lisamine pole muutunud, kehtib endine kasutajanimi (e-posti aadress) ja salasõna, „uued“ talgujuhid saavad samas kohas kasutajaks registreerida.
Juba kolmandat aastat ettevõtete annetustest ja vabatahtlike abiga kokku pandud talgujuhi stardipakett sisaldab praktilisi abivahendeid ning soovitusi talgupäeva ettevalmistamiseks. Sel korral mahtusid stardikarpi esmaabitarbed, mõni paar töökindaid, torusall talgujuhile, talguliste lauamäng „Talguhundi seiklused ümber Eesti“, ajalehe Talguline värske number, natuke teed ja šokolaadi, ehitus- ja aiapoe sooduskupong, talgukuulutused, Talguhundi kleepsud, Soome lahe aasta rinnamärk, kriisijuhend ning valik talgunõuandeid. Stardipakett on mõeldud eelkõige tänu ja tunnustusena kõigile talgujuhtidele.
Koristustalguid planeerides, räägi eelnevalt kindlasti maa- või objektiomanikuga ja korralda ka prügi äravedu.

Talgulisele
Endale meelepärase talgu leiad tegevuste, maakondade ja omavalitsuste järgi valides: http://talgud.teemeara.ee/events
Registreeri enda osalemine, siis oled kindlustatud tegevuse, töövahendite ja talgutoiduga.

Selle aasta uuendused:

  • Tänavu soovivad korraldajad innustada talgutel osalema senisest rohkem noori,  Talgupäeva ettevalmistamisel tulid Teeme Ära talgupäeva meeskonnale appi sihtasutuse Domus Dorpatensis noored, kes võtsid enda õlule talgupäeva noortesuuna vedamise.
  • Stardikarpe toimetab talgujuhtidele kätte Itella Smartpost. Oma stardipaketi kättesaamiseks palume sul valida sobivaima pakiautomaadi asukoht siin lehel: http://www.teemeara.ee/talgujuhile/talgujuhi-stardipakett/kattesaamine Kui pakk on saabunud sinu poolt soovitud automaati, saad selle kohta SMS sõnumi. Paki saamiseks tuleb minna pakiautomaadi juurde, sisestada saadud uksekood ning uks avaneb. Paketile on aega järele minna 7 päeva alates SMS-sõnumi saamisest.
  •  Koostööd tehakse Liikumisaasta 2014 projekti raames, sest talgud ja liikumine on väga tihedalt seotud. Korraldajad kutsuvad üles korraldama kõikjal Eestis talguid terviseradade ja spordirajatiste heaks.
Mullust talgupäeva meenutades
 2013. aastal korraldati üle Eesti 1522 talgut, millest võttis osa 40 098 talgulist.
Tartu linnas ja maakonnas registreeriti 120 talgut ja 2585 talgulist.
Talgupäeva korraldavad Eestimaa Looduse Fond, Eesti Külaliikumine Kodukant. Vabaühenduste Liit EMSL, SA Domus Dorpatensis, Eesti Muinsuskaitse Ümarlaud jpt. Partneritena löövad kaasa Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Itella Smartpost, Nordic Hotel Forum, Pakendikeskus, Tamrex, Vizeum, EMT jt.
Kui jääd hätta või vajad nõu, siis küsi julgesti oma maakonna koordinaatorilt, kirjuta
info@teemeara.ee või helista 535 64 100.
 
Külli Pann
Teeme Ära talgupäeva
Tartu maakonna koordinaator
kylli@kodukanttartumaa.ee
Tel. 56 462 692


Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

 
                                                                                                     
 Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
Otsi
Koduleht Elitec'st