Eesti English Русский

            Kodukant  Tartumaa   

      

Uudised

21/10/2013 19:42  TARTUMAA PÄRLIPERE 2013 - PEREKOND JÕGAR

Teist aastat tunnustab Eesti Külaliikumine Kodukant koos regionaalministriga konkursi „Kogukonna pärl“ raames tublisid perekondi üle eesti.

  Kogukonna pärl on perekond, kes siirast soovist ja vabast tahtest on ühiselt panustanud kogukonna arengusse ja õlatunde tugevdamisse, toonud kohalikku ellu ja tegemistesse rõõmu, innustanud uusi ettevõtmisi ning edendanud loodushoidlikku mõtteviisi ja tervet eluhoiakut. Tiitliga tunnustatakse igas maakonnas ühte perekonda.

   Tartumaal  pälvis tänavu pärlitiitli Katrin ja Aivar Jõgari perekond Mäksa vallast Veskimäe külast.

Katrin ja Aivar Jõgari perekond pälvis tunnustuse tänu aktiivsele panustamisele kogukonna ellu ja isetegevusse. Aivar ja Katrin on olnud aktiivsed laulu-mänguseltsi Helin liikmed aastast 2001. Selts tegeleb laulmise ja näitlemisega ning ilma Jõgariteta oleks seltsi elu palju vaesem. Jõgarite peres on üles kasvanud kaks last ja seltsi tegemistes lööb kaasa ka peretütar Liina. Perekonnapeal Aivaril on ka mitmeid huvitavaid hobisid: "esimene saemuuseum", plaadikogu, vanavara jms. Külarahvas arvab, et ei leidu asja, mida Aivari kogus olemas ei oleks. Igapäevaselt töötab Aivar bussijuhina, sõidutades peamiselt koolilapsi õppeasutustesse, üritustele jm. Kuid Aivar ei ole mitte ainult transporditeenuse osutaja, ta on väga tähelepanelik, abivalmis, rõõmsameelne ning lapsevanemad võivad olla kindlad, et nende võsukeste eest kantakse hoolt. Aivarit armastavad ka valla vanurid, sest suvereisile ja teatrisse sõidetakse ikka temaga – Aivariga on lõbus, ta on kannatlik ja hooliv. Pereema Katrin töötab aga Eesti Maaülikoolis õppejõuna. Kuna külarahvas Katrini tööst väga palju ei tea, kutsutakse teda "putukateadlaseks" ning konsulteeritakse alati, kui aiamaalt leitakse mõni huvitav isend. Varakevadest hilissügiseni tegeleb perekond Jõgar köögivilja kasvatamisega ning aastaringselt peetakse kanu ja kitsi. Suveajal on terve pere hõivatud põllumajandustöödega. Jõgarite köögiviljakiosk ei ole vaid müügikoht, selle juurde kogunevad lähikonna inimesed uudiseid vahetama, Aivari nalju ja Katrini soovitusi kuulama.

8.juulil käisid Veskimäe külas tunnustust üle andmas regionaalminister Siim Kiisler  ja Liikumine Kodukant tegevjuht Kaie Toobal.  Õnnitlusi jagamas olid ka Tartu Maavalitsusest maasekretär Tõnu Vesi, Kodukant Tartumaa juhatuse esimees Külli Pann, Mäksa vallavanem Elina Madal, perekond Jõgari sõbrad ja tuttavad.

Auhinnast ja teiste maakondade pärlitest saab lugeda www.kylaelu.ee

 

Külli Pann

Kodukant Tartumaa

juhatuse esimees


Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

 
                                                                                                     
 Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
Otsi
Koduleht Elitec'st