Eesti English Русский

            Kodukant  Tartumaa   

      

Uudised

29/09/2013 18:46  KOGUKONNAPÄEV KÜLALT KÜLALE

Projekti „Kogukonnapäev Külalt Külale“ kokkuvõte

 

29.06 toimus Kodukant Tartumaa poolt korraldatud kogukonnapäev Külalt Külale .

Kell 13 alanud seminaril osales 20 inimest, esitlesime Aasta Küla kandidaate ning aruteluteema oli – kuidas külad saavad olla üksteisele kasulikud, mida oodatakse Kodukant Tartumaalt kui katusorganisatsioonilt ning millised ideed ja mõtted on üheskoos tegutsemiseks edaspidi.

Pärast seminari algasid ühised spordivõistlused ja töötoad. Töötubades said lapsed näomaalinguid, täiskasvanud jagasid kogemusi, kuidas valmistada head saunavihta, mida huvitavat saab valmistada hundinuia lehtedest, kuidas teha tuulelohet ning kuidas kaunistada rahvuslike mustritega kummikuid ja kalosse. Päeva muusikalise meelelahutuse eest kandsid hoolt kohalikud lõõtsamehed ja ansambel K2. Päeva juhtis Madis Ligi.

Projekti käigus läbiviidavatesse tegevustesse kaasatud mitme organisatsiooni (Mäksa Maanaiste Selts, Kodukoht Mäksa, Mäksa vallavalitsus, Kodukant Tartumaa) omavaheline koostöö ja läbirääkimiste käigus tekkinud sünergia ühest küljest tugevdasid Kodukant Tartumaa projekti partneri, Aasta Külaks valitud Melliste küla inimeste identiteeti, andis külale ja kohalikule omavalitsusele hea alustala uuteks ühisteks ettevõtmisteks, suurendas nii vastuvõtva küla kui teiste külade omavahelist koostööd (Aasta Küla uudistama tulnud teiste külade elanikud said kogemusi, millele tugineb   kogukonna tugevus, ühistegevus, koostöö omavalitsusega.

Kodukant Tartumaa sai juurde uusi ja aktiivseid liikmeid, seega tugevnes organisatsiooni inimressurss. 

Kogukonnapäeva Külalt külale rahastas regionaalministri valitsemisala kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest.


Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

 
                                                                                                     
 Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
Otsi
Koduleht Elitec'st