Eesti English Русский

            Kodukant  Tartumaa   

      

Uudised

25/08/2012 00:46  PAREM KUI LÕUNA-EESTI RALLI
    21. juulil toimus Rahingel pidu  3-ühes – tähistasime küla esmamainimise 430. aastapäeva, Tartumaa külade päeva ja osalesime Liikumine Kodukant projektis Avatud külaväravad.
   Päeva avasid tervitustega Tartu maavanem Reno Laidre, vallavanem Rein Kokk ja allakirjutanu. Järgnes kontsert Ilmatsalu naisansambli, segarahvatantsurühma Taara ja rahvamuusikaansambli Siller esituses.
   Tartumaa külade päeva puhul olid ennast tutvustama tulnud Tartumaa Aasta Küla 2012 kandidaadid. Nendeks olid Kurepalu küla Haaslava vallast, Tilga küla Rõngu vallast, Melliste ja Kaagvere Mäksa vallast. Viimane kahjuks esitlusel ei osalenud. Külade esindajad põhjendasid oma kandideerimissoovi ja tutvustasid enda tegemisi.  Tartumaa Aasta Küla 2012 kuulutatakse välja sügisel. Võitja  läheb maakonda esindama järgmisel aastal Saaremaal toimuvale Eesti Külade X Maapäevale.
   Külapäev jätkus aga erinevate tegevustega. Toimus ekskursioon Rahinge farmi, kus sai näha kuidas käib tänapäeval lehmalüpsmine ja vasikate toitmine – uskumatu, kui arvutiseeritud see on. Õpetati tegema seepi, munakarpidest süüteroose ja tehti fruktodisaini ehk maakeeli – tehti aedviljadest garneeringuid. Lapsed said sõita poniga. Kõik see oli huvilistele tasuta. Laudaekskursiooni ja niisama lõbusõitu sai teha hobutaksoga. Kogu päeva jooksul sai Rahinge ekstreempargis kaasa elada veelaua ja veerula võistlustele. Avatud olid võrk- ja jalgpalliplats. Lõõgastust pakuti massaažitelgis. Kehakinnitust sai Külakohvikust, kus pakuti Külasuppi, kodus valmistatud leiba, pirukaid ja muid  kohalike perenaiste küpsetisi, koduõlut ning mett.
Projekti Avatud külaväravad raames toimus toidukorvioksjon. 30-s Eestimaa külas kus samalaadne üritus toimus müüdi maha täpselt samasugune iga maakonna poolt annetatud toodetega toidukorv. Oksjonilt saadud raha läks korraldajaküla toetuseks.
Küla toetuseks läks veel loterii tulu, kus peaauhinnaks 30 eurone krediitkaart kasutamiseks kas kalarestoran Neljapäevas, kohvik-restoran Kapriisis või pubis 6teist kannu.
    Avatud külaväravate teemal oli ka Rahinge küla poolt korraldatud fotokonkurss Külade väravad. Kahe nädala jooksul laekus 70 fotot väga erinevatest väravatest Eestimaa külades. Žürii poolt välja valitud võidutöödega saab tutvuda www.rahinik.eeVõitjatega võetakse ühendust augustikuu jooksul.
Rahinge küla sünnipäeva puhul oli kokku pandud kroonikafilm küla seltsi- ja ühistegevusest alates 2005. aastast. Seda pimeduse saabudes ansambli Mini MTJ  tantsulugude vahel ka vaatasime.
   Aitähh Mati Vetemäe, Aavo Mölder, Meeta Rebo, Milvi Juuriste, Maire Rein, Aivar Heero, Made Tammeorg, Rinaldo Bachmann, Matti Hüsse, Terje Oden, Merily Tensing-Kruusla, Eve Ristmägi, Mike Lõhmus, Ingrid Sukamägi, tantsurühm Taara,  Siller, Ilmatsalu naisansambel, Tiina Sirge,  Amanda ja Anete Lepik, Maarja Vaher, Steve Kutter, Jane Reilik,  Raivo Pulver.
Tänu teie vabatahtlikule tööle saime ise ja meie külalised, kes eirasid vihma ja Tartu Hansapäevi ühe toreda suvepäeva osalisteks. Õhtu lõppedes ütles üks rahulolev külamees –„ See pidu oli parem kui Lõuna-Eesti ralli.“
 
Külli Pann

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

 
                                                                                                     
 Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
Otsi
Koduleht Elitec'st