Eesti English Русский

            Kodukant  Tartumaa   

      

Uudised

10/03/2011 12:12  Õpiring: Ise tehtud, hästi tehtud!
 Allikas: Heleriin Jõesalu
Tere kõigile maakondadele
 
Ikkagi ühepäevase hilinemisega (kui õnneks ilma hurjutavate kõnedeta ) edastan teile nüüd ka must-valgelt informatsiooni kogemuspäeval juba natuke räägitud õpiringide projekti kohta. Kõigile neile, kes kahjuks ei osalenud kogemuspäeval, teadmiseks, et Eesti Külaliikumine Kodukant eesotsas minu kui projektijuhiga käivitas sellele aastal projekti “Õpiring: Ise tehtud, hästi tehtud!”. Tegu on aastase projektiga ning projekti elluviimist toetab Hasartmängumaksu nõukogu.
 
Esimese asjana oleks teemakohane küsida, et mis asi on õpiring? Käesoleva projekti kontekstis räägime õpiringist kui täiskasvanutele suunatud õpimeetodist. Ere Raag, Eesti õpiringide seltsi Semud liige on selle mõiste sõnastanud järgmiselt:
 
"Õpiring on enesearendajate rühm, kes on vabal tahtel liitunud, et ühiselt järjekindlamalt enesearendustööd korraldada. Töö õpiringides õpetab koostegutsemist ja mõistmist, annab osavõtjaile igapäevaseks tööks ja eluks vajalikke teadmisi, kindlustunnet, võttes arvesse osavõtjate oma kogemusi ja oskusi. Osavõtjad õpivad üksteiselt ning seeläbi suurendavad oma teadmisi."
 
Õpiringis osalejaid seob ühine huvi ja uudishimu. Nad määravad enda kokkusaamistele eesmärgi, koostavad tegevuskava ning lepivad kokku eesmärgini jõudmisega seotud kodutööd ning kokkusaamise korrad/ kohad. Õpiringi üks liige peab olema õpiringi juht, see muidugi ei tähenda, et tema teeb teiste eest kõik ära. Õpiringis on kõik osalejad võrdsed, vastutus ning otsused on jagatud. Õpiringi teemad võivad olla seinast seina – see ongi õpiringi üks olulisemaid tunnuseid, täiskasvanud ise valivad, mida ja miks nad õppidatahavad. Siinkohal tuleb mängu aga üks “aga”. Kuna projekti viib ellu Eesti Külaliikumine Kodukant, kes on valinud sihtgrupiks maapiirkondades elavad inimesed, siis on meie huvi, et õpiringidest sünniks otsest kasu ka küladele. Seega on projekti üheks eesmärgiks, et vähemalt 15 õpiringiga seotud teemad ning tegevus on otseselt seotud külade arengu toetamisega. Näiteks võiks õpiringi tegevuse tulemusel valmida küla arengukava või alata selle protsessi korraldamine, võib-olla on teie külal olemas külamaja, kuid see seisab kasutuna, õpiringi raames saaksite välja arendada teenused, mida külamajas võiks pakkuda. Viimasel ajal olen mitmelt poolt kuulnud ideed kogukondlikust maksevahendist – ehk pakuks see teema huvi ning õpiringi tegevusena saakski sündida kindla küla oma maksevahend. Need on vaid üksikud mõtted, kuid soovitan selles võtmes mõelda. Seeläbi saame läbi selle projekti toetada Eesti Külaliikumise Kodukant sealhulgas ka kõigi maakonnaühenduste eesmärke toetada ja arendada maapiirkonda. Nii nagu kogu Eesti peab elama, peab ka kogu Eestil olema võimalus õppida! 
 
Natuke veel informatsiooni ...
 
Projekti üldeesmärk:õpiringe kui võimalust osaleda elukestvas õppes ja kodanikuhariduses on tutvustatud maapiirkondades ning populariseeritud üle-eestiliselt läbi õpiringide tegutsemise toetamise, avalikkusele teavitamise kui ka õpiringide juhtide koolitamise.
 
Projekti peamised tegevused:
  • piirkondlikud infopäevadprojekti ning õpiringide tutvustamiseks. Infopäevade eesmärgiks on leida potentsiaalsed inimesed, kes sooviksid osaleda õpiringi tegevuses ja/ või õpiringi juhi koolitusel ning oleksid huvitatud hiljem õpiringi moodustamiseks taotluse esitama.
  • õpiringi juhtide koolitus
  • õpiringide tegevuse toetuseks mõeldud konkursijuhendi väljatöötamine ning konkurssi väljakuulutamine
  • elektroonilise materjali koostamine. Projekti raames koostatakse elektrooniline materjal õpiringi mõiste tutvustamiseks ning selle meetodi kasutamise sobivuse analüüsimiseks ja põhjendamiseks maapiirkondades paiknevate külade ja kogukondade elukvaliteedi parendamisele kaasa aitamiseks. Materjali koostamiseks kaasatakse eksperte ning õpiringide juhte ning kasutatakse nende kogemust käesolevast projektist.
  • kogemuspäev õpiringide juhtidele. Kogemuspäev korraldatakse pärast õpiringide toimumist nendes toimuva analüüsimiseks ning tulemuste jagamiseks.
  • piirkondlikud külaskäigud. Piirkondlike külaskäikude ideeks on see, et õpiringide juhid (ja/ või õpiringi liikmed) külastavad ühte küla enda maakonna piires, et tutvustada enda tegevust, ning õpiringide ideed laiemalt.
NB! Loe rohkem projekti raames loodud kodulehelt: http://opiring.edicypages.com Siit leiad ka infot selle kohta, kuidas projektis kaasa lüüa.
 
Kas tekkis huvi? Tuli idee, kes teie piirkonnast võiksid käivitada õpiringi? Võib-olla tahad ise oma maakonnaühendusega käivitada õpiringi? Anna endast märku, ootame Sind projektis osalema!  
 
Tervitused,
 
Heleriin Jõesalu
Projektijuht

Projekt “Õpiring: Ise tehtud, hästi tehtud!”
 
Mob: 53 414 905begin_of_the_skype_highlighting              53 414 905      end_of_the_skype_highlighting
http://opiring.edicypages.com
 

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

 
                                                                                                     
 Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
Otsi
Koduleht Elitec'st