Eesti English Русский

            Kodukant  Tartumaa   

      

Uudised

01/11/2010 21:53  RAHINGEL TÄHISTATI KAISUKARU PÄEVA
 Allikas: Galerii:
Sada kaheksa aastat tagasi, aastal 1902, oli Ameerika Ühendriikide president Theodore (hellitusnimega Teddy) Roosvelt jahiretkel. Jaht ei õnnestunud ja retke korraldajad pakkusid presidendile jahtida varem lõksu püütud karu. President keeldus otsustavalt sellisest koledast teost ja läks koju tühjade kätega. Sellest sündmusest said aga inspiratsiooni mänguasjade tootjad, kes hakkasid kohe mängukarusid tegema. Aastat 1902 peetaksegi kaisukarude sünniaastaks.
   30 aastat tagasi 1980. a. kuulutas heategevusorganisatsioon Kogu Maailma Head Karud (Good Bears of the World) T. Roosvelti sünnipäeva -  27. oktoobri, rahvusvaheliseks kaisukarupäevaks. Päeva eesmärk on mänguloomade kaudu jagada häid emotsioone neile, kes seda vajavad.
   Häid emotsioone said 27. oktoobril ka Rahinge Küla Katlasse kokku tulnud. Päevateemalisi tegevusi jätkus kõigile osalejatele. Ruumi ilmestasid laste kodudest kaasa võetud kaisukarud. Eakaim neist oli 38 aastane ja suurim selline, kellele lapsed ise kaissu said pugeda.  Oli toodud teisigi karu kujulisi või karu piltidega kujundatud esemeid. Kohapeal oli võimalus ka ise endale meelepärane kaisuloom teha. Kelle jaoks õmblemine liiga keerukas oli, sai karu paberi peal värvida või tutvuda karuraamatutega. Päeva tegid magusaks Mesikäpa kommid ja Jane Reiliku mesitarudest pärit mesi, mida soovijad said koju osta.
   Kaisukaru päeva tähistamine on küll üks kauge ja võõra maa komme aga vääriks rohkem tähistamist meilgi. See annab toreda põhjuse, veeta üks heade emotsioonidega päev – just nii nagu selle päeva loojad eesmärgiks seadsid. Rahingel läks see küll korda ja kindlasti tähistame seda päeva ka järgmistel aastatel.
 
Külli Pann
Rahinge külavanem

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

 
                                                                                                     
 Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
Otsi
Koduleht Elitec'st