Eesti English Русский

            Kodukant  Tartumaa   

      

Uudised

05/10/2010 15:19  Esmaabi põhikursus ja Esmaabi täiendkursus
Pea iga nädal on meediast kuulda aina uutest ja uutest veeõnnetustest, mis lõppevad surmaga. Vähesed teavad, et külmas vees uppunu on elustatav ka peale 45 minutilist vee all viibimist. Tihti puuduvad uppunul muud tõsised tervisekahjustused,õnnetus on juhtunud nooremapoolse hea tervise juures viibiva inimesega, kelle ainukeseks probleemiks on see, et tal süda ei löö ja ta ei hinga. Peale nimetatud probleemi kõrvaldamist, võib kannatanu elada kõrge vanaduseni.Eesti probleem on see, et ei osata anda esmaabi...
 
Kui inimene ei ole teadvusel, ta ei hingaja ta süda ei löö, siis ta on surnud. Enne bioloogilise surma saabumist viibib õnnetusse sattunu kliinilises surmas, mis kestab keskmiselt 5-7 minutit. Kõrgetel temperatuuridel see aeg lüheneb, madalatel aga pikeneb. Nii võib see külmas vees uppumise korral olla kuni 45 minutit. Ainult kliinilises surmas viibivat inimest on võimalik elustada.
 
Lääne-Euroopas on tavaks, et  elustamist alustab esimene inimene, kes kannatanu leiab. Tegelikult on see ainus viis, kuidas päästa elu. Kriitiline lühike aeg, kui kannatanu viibib kliinilises surmas, ei ole piisav, et kohale jõuaks kiirabi. Elustamine ei ole küll keeruline, aga ainult teoreetilistest teadmistest ei piisa. Vaja on õppida ja harjutada spetsiaalse mannekeeni peal  ja seejärel õpitut korrata vähemalt iga 3 aasta tagant.
 
Ja muide... Neid õnnetusjuhtumeid, kus õigeaegse elustamise tulemusena on võimalik tagasi tuua terve ja normaalselt funktsioneeriv inimene, on palju... Näiteks: uppumine, lämbumine, elektrilöök, mürgistus, veresuhkru taseme häired, alajahtumine, kuumarabandus, vedelikupuudus jne. 
 
Tööseadusandlus nõuab, et igal töökohal oleks koolituse läbinud esmaabiandja. Õpitut on vaja korrata iga kolme aasta tagant täiendkoolitusel. Elustamisest ja muudest esmaabioskusi nõudvatest olukordadest räägime:
Esmaabi põhikursusel 16 h
ja
Esmaabi täiendkursusel 8 h
 
Toimumise aeg (põhikursus):
                 30. September ja 01. Oktoober 2010 Tallinnas, 2 päeva
                               04.- 05. Oktoober 2010 Tartus, 2 päeva
                               15. – 16. November 2010 Tallinnas, 2 päeva
                               29. – 30. November 2010 Tartus, 2 päeva
Toimumise aeg (täiendkursus):
                01. Oktoober 2010 Tallinnas, 1 päev
                               05. Oktoober 2010 Tartus, 1 päev
                               16. November 2010 Tallinnas, 1 päev
                               30. November 2010 Tartus, 1 päev
 
               
Osalejate arv:vastavalt vabade kohtade olemasolule
Korraldaja:Roosoja OÜ koolitusosakond
Lektorid:kiirabitöötajad + abiõpetajad
Kursuse eesmärk  on anda inimesele põhiteadmised sellest, kuidas päästa kannatanu elu õnnetusjuhtumite ja eluohtlike haigusseisundite korral. Kuna lektoriteks on kiirabitöötajad, siis teavad nad täpselt, millised on need situatsioonid ja olukorrad, kus kiire tegutsemine on elutähtis – eks teavad ju nemad kõige paremini, millal abi hiljaks on jäänud. Meie koolitus keskendub eelkõige sellele, et osaleja saaks kahe päevaga maksimaalsed praktilised oskused. Kõik situatsioonid mängitakse läbi reaalseid kannatanuid mängivate inimeste peal. Koolituse lõppedes on osaleja võimeline tegema kindlaks kannatanu seisukorda, võtma vastu otsuseid, elustama (nukk-mannekeenil), verejooksu sulgema, vabastama hingamisteid, arvestama selja-kaela kaitsega, andma šoki- ja traumaasendit jne.
Käsitletavad teemad:
• õnnetusolukorra hindamine,
• kuidas tegutseda õnnetusolukorras ja kutsuda abi,
• elustamine,
• verejooksu peatamine,
• sidumine,
• šokis kannatanu abistamine,
• esmaabi haavade, luumurdude, liigesevigastuste, põletuste, mürgituste,
kuuma- ja külmakahjustuste ning äkkhaigestumiste korral, võõrkeha hingamisteedes,
• teadvuse kaotanudinimese abistamine,
jpm
 
Teie investeering:
Põhikursuse hind avalikul koolitusel 975.-
Täiendkursuse hind avalikul koolitusel 750.-
 
Kui soovite läbi viia koolitust kõikidele ettevõtte töötajatele firmasisesel koolitusel, siis küsige eripakkumist! Sisekoolitused alates 10-st inimesest.

Hinnale lisandub käibemaks 20%!
Hind sisaldab:toimivat ning kasulikku koolitust, Tööinspektsiooni ja ARK-i poolt aktsepteeritavat tunnistust, trükitud materjale.
Kontakt: Christi Unt, tel 55 63 3839begin_of_the_skype_highlighting              55 63 3839      end_of_the_skype_highlighting, christi@roosoja.ee
 

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

 
                                                                                                     
 Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
Otsi
Koduleht Elitec'st